Plusy i minusy

czyli... blaski i cienie roku 2004
Dział: Sport

Sylwestrowe bieganie

W ostatnich minutach starego roku w centrum Nałęczowa zgromadził się tłum witających Nowy Rok na sportowo, czyli uczestnicy X Jubileuszowego Biegu Sylwestrowego. Na chwilę opuścili salę taneczną w Internacie przy ZS im . Z. Chmielewskiego, przebrali się w dresy i ruszyli na start.

II Ogólnopolski Konkurs na Rysunek im. Andriollego, Nałęczów 2004

Andriolli już w Otwocku
   Dzięki inicjatywie i dużemu zaangażowaniu art. grafika Adama Panka adjunkta na Wydziale Artystycznym UMCS, komisarza konkursu oraz wsparciu burmistrza Nałęczowa Wojciecha Wójcika, Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie udało się powrócić do koncepcji organizowania w Nałęczowie ogólnopolskiego konkursu rysunkowego dla profesjonalnych artystów.

Nałęczowskie Biennale Sztuki Najmłodszych

Już po raz szósty organizowany jest konkurs plastyczny skierowany do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Konkurs ma charakter otwarty, mogą wziąć w nim udział dzieci z całej Polski oraz z zagranicy. Do udziału w tegorocznej edycji zaprosiliśmy młodych artystów z zaprzyjaźnionych z nami miast z Ukrainy, Francji, Węgier, Słowacji i Niemiec. Szczególnie jednak zależy nam na masowym udziale dzieci z naszej gminy. Chcemy Wam stworzyć możliwość zaprezentowania swoich prac w konfrontacji z obrazami i rysunkami innymi dziećmi, nieraz z odległych miejscowości i z innych państw. Głównym celem konkursu jest uwrażliwianie najmłodszych na piękno miejsca, w którym żyją oraz integracja dzieci, miejscowości, ojczyzn.

logo gazeta naleczowska

reklama