Cisowianka sponsorem tytularnym Klubu Sportowego Drzewce
Napisane przez  Nałęczów Zdrój Dział: Władze
19
Sie
2020

Cisowianka sponsorem tytularnym Klubu Sportowego Drzewce

Nałęczów Zdrój Sp. z o.o., od rozpoczynającego się właśnie sezonu 2020/21, zostaje tytularnym sponsorem regionalnego klubu sportowego piłki nożnej, który jednocześnie zmienia swoją nazwę na Klub Sportowy Cisowianka Drzewce. Producent wody Cisowianka, jeden z największych lokalnych pracodawców, zatrudniający około 350 osób z Nałęczowa i okolic, w najbliższych latach będzie wspierał finansowo rozwój klubu. Dodatkowo w przyszłości firma gotowa jest sukcesywnie unowocześniać, ważną dla mieszkańców i lokalnej społeczności, sportową infrastrukturę.W minioną sobotę na stadionie w Drzewcach rozpoczął się sezon ligowy klasy A. KS Cisowianka Drzewce w inauguracyjnym meczu zmierzyła się z Kadet Lisów, wygrywając 13:0. To sportowe wydarzenie miało w tym roku szczególne znaczenie dla klubu, bo było ono okazją do poinformowania o pozyskaniu nowego, tytularnego sponsora. Jest nim Nałęczów Zdrój Sp. z o.o., producent wody mineralnej Cisowianka.

Od początku działalności nasza firma czuje się silnie związane z regionem. Dlatego podjęliśmy decyzję o długofalowym partnerstwie i kompleksowym wsparciu Klubu Sportowego Drzewce, bo jego działalność dla lokalnej społeczności jest niezwykle istotna. Potwierdza to petycja podpisana przez ponad 1000 mieszkańców gminy Drzewce i okolic, którzy oficjalnie poparli pomysł pozyskania zaangażowania naszej firmy we wsparcie KS Drzewce. W klubie tym trenują dzieci naszych pracowników, a kilku z nich gra w drużynie seniorskiej – komentuje Kazimierz Piotrowski z Nałęczów Zdrój Sp. z o.o. i dodaje – Rozwijając swoją działalność biznesową, jednocześnie chcemy zadbać o rozwój Klubu Sportowego Drzewce, podejmując współpracę na kilka lat. Jesteśmy gotowy wesprzeć działania klubu, inwestując w pierwszej fazie w utrzymanie drużyn, a w przyszłości także w nowoczesną infrastrukturę.

Środki finansowe będą przeznaczone na poszerzenie działalności sportowej, zakup i wymianę sprzętu oraz strojów sportowych, utrzymanie obecnej infrastruktury, organizację meczów na stadionie, czy organizację meczów wyjazdowych, a także wsparcie całorocznych treningów wszystkich sekcji piłkarskich.

Utrzymanie ambitnego, lokalnego klubu sportowego jest możliwe przy wsparciu finansowym gminy oraz prywatnych firm. Szczególnie w obecnym trudnym okresie, gdy liczą się każde oszczędności, cieszymy się z pozyskania tak ważnego w naszym regionie inwestora jako partnera. Pozyskane pieniądze, oprócz wydatków związanych z bieżącym utrzymaniem, pozwolą nam na prowadzenie profesjonalnej Akademii Piłkarskiej dla dzieci i młodzieży na szerszą skalę. Naszą ambicją jest również walka o awans drużyny seniorskiej. Liczę, że rozwój zapowiedzianych inwestycji producenta Cisowianki będzie oznaczał również coraz większe wsparcie naszego klubu – mówi Tomasz Panasiewicz, Prezes Klubu Sportowego Cisowianka Drzewce.

Partnerstwo Cisowianki oraz klubu w Drzewcach ma mieć charakter długofalowy i progresywny, co potwierdza podpisany list intencyjny, w którym możemy znaleźć m.in. zapewnienie woli współpracy i wzajemnym rozwoju. Pod listem, oprócz tych dwóch podmiotów, podpisał się także Burmistrz Nałęczowa oraz Przewodniczący Rady Miasta.

Klub Sportowy Drzewce istnieje już od 18 lat, a jego działalność na stałe wpisała się w region i jest bardzo pozytywnie postrzegana przez naszych mieszkańców. Rola klubu jest bardzo ważna zwłaszcza z punktu widzenia młodych ludzi – sportowa rywalizacja według zasad “fair play” wpływa nie tylko na rozwój fizyczny, ale także kształtuje charakter, uczy współdziałania, szacunku do drugiej osoby, wychowuje. Cieszę się, że nasza lokalna firma Nałęczów Zdrój podjęła decyzję o długoletnim wsparciu właśnie tego klubu, który dzięki temu ma szansę na rozwój dla dobra regionu – podkreśla Wiesław Pardyka, Burmistrz Miasta Nałęczów.

Zaangażowanie lokalnej firmy w rozwój Klubu Sportowego Drzewce, świadczy o pełnej identyfikacji z regionem i jego społecznością. Ogromnie mnie to cieszy, bo klub ten od początku swojej działalności miał misję skupiania wokół gry w piłkę nożną całych rodzin z Drzewiec oraz okolicznych gmin. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijać, z korzyścią dla Cisowianki, klubu, a przez to regionu i lokalnej społeczności – dodaje Krzysztof Muciek, przewodniczący Rady Miasta Nałęczów.

W ramach KS Drzewce w tej chwili funkcjonuje drużyna seniorów z 25-osobowym składem, a także trzy drużyny dziecięco-młodzieżowych w kategoriach wiekowych – do 12, 10 i 8 lat, skupiające 50 zawodników. Dzięki pozyskaniu sponsora tytularnego klub chce zwiększyć nabór do Akademii Piłkarskiej, tak by do końca 2020 roku objął on szkoleniem 100 dzieci. Klub chce otworzyć swoje podwoje również dziewczętom, wśród których piłka nożna jest coraz bardziej popularna.

Skan listu intencyjnego - PDF

Fotogaleria: Nałęczów Zdrój  & Rafał Bieliński

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
(0 głosów)