14. Międzynarodowe Zawody Balonowe Nałęczów 2019
Napisane przez  red, ZLUN Dział: Relacje i zapowiedzi
14
Sie
2019

14. Międzynarodowe Zawody Balonowe Nałęczów 2019

W dniach 14-17 sierpnia br. po raz kolejny będzie można podziwiać kolorowe balony na nałęczowskim niebie. Wszystko to z okazji 14. Międzynarodowych Zawodów Balonowych. Partnerem wydarzenia jest Uzdrowisko Nałęczów.

Patronat Narodowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda. Zawody odbędą się
w ramach jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości, 100-lecia Aeroklubu Polskiego oraz „450 lat Unii Lubelskiej”. Patronem Honorowym jest Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski.

Impreza cieszy się ogromną popularnością nie tylko ze względu na zachwycające widoki, ale również przez wyjątkową atmosferę panującą w miasteczku uzdrowiskowym. Nie bez powodu te wyjątkowe zawody odbywają się w nim już od 14 lat. W tegorocznej edycji udział wezmą piloci z Polski, Litwy, Węgier i Słowacji.

Każda edycja zawodów jest pełna różnorodnych wydarzeń kulturalnych kierowanych zarówno do dorosłej publiczności oraz dzieci, jak i samych baloniarzy. Organizatorzy zadbali o wysoki poziom atrakcyjności imprezy.
Oprócz emocjonujących lotów konkursowych zaplanowane są skoki spadochronowe, kiermasze i eventy. Odbędą się także koncerty muzyczne znanych zespołów. Dodatkowo, będzie można uczestniczyć
w kolorowych dożynkach regionalnych i kiermaszu lokalnych produktów. Dla najmłodszych widzów przewidziane są wirtualne pokazy edukacyjno-rozrywkowe.

Na wieczór zaplanowano nocne pokazy balonów.

 

Program zawodów i imprez towarzyszących:

14.08 - Ceremonia otwarcia

15.08 - Zawody lotnicze

16.06 - Zawody lotnicze, spotkania, koncerty i inne atrakcje

17.08 - Zawody lotnicze, koncerty, pokazy oraz ceremonia zamknięcia

 

Więcej informacji: http://balloons.aeroklub.lublin.pl/

 

14zawody balonowe

(0 głosów)