Napisane przez  BW
16
Sty
2007

Wigilia z bratkami w tle

Niemal 1500 osób zgromadziło się przed Pałacem Małachowskich na spotkaniu wigilijnym, zorganizowanym w świątecznej scenerii parku zdrojowego. To pierwsze w historii Nałęczowa spotkanie wigilijne dostarczyło zgromadzonym wiele niezapomnianych wrażeń. Całe rodziny skupiły się wokół okazałej szopki, wsłuchując się w melodię kolęd i rozśpiewane przedszkolaki.   Organizatorzy tego niecodziennego spotkania - ZL "Uzdrowisko Nałęczów" wraz z burmistrzem gminy Nałęczów i proboszczem parafii ks. Mariuszem Czerko powitali ciepło gości i kolejno dzielili się swoimi refleksjami na temat tego spotkania wigilijnego. Sześciolatki z Przedszkola im. A. Żeromskiego pod kierunkiem p. Jolanty Madejskiej przygotowały na tę okazję występ taneczno - wokalny. Po nim ksiądz proboszcz odczytał słowa Ewangelii wg św. Łukasza i zaproponował zebranym wspólne zaśpiewanie kolędy "Wśród nocnej ciszy".
   Zapanowała rodzinna, świąteczna atmosfera. Potem był czas na dzielenie się opłatkiem, życzenia świąteczne i degustację potraw wigilijnych na przygotowanych na tę okazję przez hojnych sponsorów.

   Tego ciepłego, grudniowego popołudnia w przeddzień wigilii świąt Bożego Narodzenia, gdy na przekór kalendarzowi kwitły bratki, miejmy nadzieję, że narodziła się kolejna tradycja nałęczowska. Pomysłodawcom i organizatorom gratulujemy pomysłu.

BW
(0 głosów)