Pałac sprzedany
Napisane przez  PW Dział: Inne
08
Sty
2018

Pałac sprzedany

Pałac Małachowskich, najważniejszy zabytek i najbardziej znany budynek Nałęczowa, zmienił właściciela. Z końcem roku 2017, tuż przez świętami Bożego Narodzenia, dotychczasowy właściciel, Uzdrowisko Nałęczów sprzedał budynek spółce akcyjnej Nałęczów Zdrój, znanej miedzy innymi z produkcji Cisowianki.

Uzdrowisko Nałęczów pozbyło się Pałacu (i zamierza pozbyć się kilku mniejszych, również nie wykorzystywanych w działalności leczniczej i uzdrowiskowej budynków) by zarobione na sprzedaży pieniądze przeznaczyć między innymi na remonty budynków wykorzystywanych do leczenia uzdrowiskowego- podstawowej działalności firmy.

Z kolei nowy właściciel zapowiada zadbanie, by pałac odzyskał swoja dawną, w ostatnich latach traconą, rolę w życiu kulturalnym i towarzyskim Nałęczowa.

Nie podano do publicznej wiadomości wartości transakcji.

Pałac, o powierzchni 1.147 m.kw był od ponad roku wystawiony do sprzedaży za nieco ponad 8 mln, ale nie znalazł wówczas nabywcy, wiec prawdopodobnie cena za jaka ostatecznie pałac został sprzedany, była niższa.

Warto przypomnieć, że blisko dwadzieścia lat temu całe Uzdrowisko Nałęczów z licznymi nieruchomościami, zostało sprywatyzowane za sumę około 40 milionów złotych.

(0 głosów)