Napisane przez  PW
20
Lis
2002

Będzie co czytać!

Nowe pismo w Nałęczowie

   Około połowy listopada ukazał się w Nałęczowie pierwszy numer nowego pisma pt. Nałęczowskie Wiadomości Kulturalne. Wydawcą jest Nałęczowski Ośrodek Kultury, a pismo co kwartał będzie relacjonować wydarzenia kulturalne z naszego miasta. Po wydawanym "od zawsze" roczniku "Głos Nałęczowa", wznowionej dwa lata temu Gazecie Nałęczowskiej (od niedawna wydawanej co miesiąc) pojawiło się "między nimi" trzecie pismo - kwartalnik Nałęczowskie Wiadomości Kulturalne.
   Pismo, jak nazwa tytuł wskazuje zajmuje się opisywaniem życia kulturalnego Nałęczowa, a ze w samym Nałęczowskim Ośrodku Kultury dzieje się bardzo wiele, nie zabraknie redakcji tematów - których to nie brakło także redakcji GN - za to brakło jej czasu. Teraz z czystym sumieniem możemy przerzucić ten dziennikarski obowiązek na redakcję nowego pisma (przynajmniej w większej części), a skład jego redakcji gwarantuje, że będzie to zrobione dobrze.
   W pierwszym numerze pisma można przeczytać m.in.: rozmowę z panią dyrektor NOK, kalendarium NOK, artykuły o zajęciach plastycznych i teatralnych, o spotkaniu z autorką Joanną Siedlecka. Jeszcze raz można zobaczyć (na kolorowych zdjęciach) benefis Stanisława Strzyżyńskiego.

   "Za cel stawiamy sobie dokumentowanie tego, co naszym zdaniem warte odnotowania, ukazanie mnogości talentów promowanych przez Nałęczowski Ośrodek Kultury, kreowanie wartości. Przede wszystkim zechcemy poszukać jasnej twarzy rzeczywistości. Spróbujmy podążyć ku niej razem" - czytamy w artykule od redakcji w pierwszym numerze."
GN życzy nowej "konkurencji" powodzenia.

Pismo ma 16 stron, kolorowe okładki, drukowane jest na papierze kredowym. Redakcję pisma tworzą: Bogusława Gałat (redaktor naczelny), Wiesława Dobrowolska- Łuszczyńska (redaktor prowadzący wydanie) i Bożena Kursowa (sekretarz redakcji)
Wydawcą jest Nałęczowski Ośrodek Kultury.
Pismo można nabyć (w cenie 3,5 zł) w kiosku obok domu kultury, w samym NOK, a także w bibliotekach i muzeach w mieście.
pw

(0 głosów)