Zapraszamy do "Krainy zdrowia"
Napisane przez  red Dział: Inne
24
Gru
2022

Zapraszamy do "Krainy zdrowia"

W „KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW”

Zdrowie to priorytet, którego wagę odczuliśmy szczególnie podczas zmagania się z pandemią.

Polska Marka Turystyczna Kraina Lessowych Wąwozów posiada ogromny potencjał prozdrowotny, dlatego tworzy nowy sieciowy produkt turystyczny – „Krainę Zdrowia” w ramach projektu „Podniesienie kompetencji kadr turystycznych Krainy Lessowych Wąwozów poprzez rozwój systemu Certyfikacji Usług i Produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów” dofinansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki (zgodnie z umową nr 2022/0013/1874/UDOT/DT/BP z dn. 26.04.2022).

– Sercem sieci i naturalnym liderem dla rozwoju tego produktu jest Nałęczów. To unikatowa w kraju miejscowość uzdrowiskowa, wyspecjalizowana w leczeniu chorób serca i schorzeń powiązanych – mówi Pani Małgorzata Wilk-Grzywna, pod kierunkiem której na stacjonarnych szkoleniach kreowany był sieciowy produkt turystyczny „Kraina Zdrowia”.

Sanatoria uzdrowiskowe, obiekty wellness&spa, kompleksy sportowe funkcjonujące na terenie Krainy Lessowych Wąwozów oferują kuracjuszom i turystom zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne w tym zabiegi wodne – zgodnie ze starożytną filozofią „sanus per aquam” – „zdrowy dzięki wodzie”: hydromasaż, hydroterapię, masaż wirowy, bicze wodne, jacuzzi, mokrą saunę, kąpiele borowinowe, balneoterapię, krenoterapię, aqua fitness.

Na rynku usług prozdrowotnych są też terapie tworzone w oparciu o filozofię powrotu do natury. Łubinowe Wzgórze Ekoresort & Natural SPA oferuje m. in.: chmielowe SPA dla Panów, relaks w ruskiej bani i morsowanie w biostawie, kąpiele w kozim mleku, czy wywarze z siana. Do tego seanse w chacie solnej lub jaskini solnej. Nową propozycją jest też tlenoterapia – zabiegi w komorze hiperbarycznej oferowane „W Krainie Alicji” Wellness&SPA

Można też niejako przedłużyć wizytę w „Krainie Zdrowia” i już w swoim domowym SPA korzystać z szerokiej gamy naturalnych kosmetyków produkowanych w „Krainie Lessowych Wąwozów”. Jedną z nowości są kosmetyki lokalnej firmy Green Cosmetics z Nowego Gaju.

– Innowacyjna formuła zawiera najcenniejsze, bo naturalne i wegańskie, składniki z okolicznych pól i łąk. Najważniejsze są glaukonit i aktywne komórki macierzyste z liści jabłoni. – tłumaczy Pani Anna Bukowska z firmy Green Cosmetics s.c. – Glaukonit to minerał, w którym występuje bursztyn, a jak powszechnie nie wiadomo, największe na świecie złoża bursztynu znajdują się na Lubelszczyźnie. Czerpiąc z darów natury stworzyliśmy kosmetyki, które aktywnie chronią przed stresem cywilizacyjnym, zapobiegają epidermalnej utracie wody i synergistycznie dbają o dobrostan mikrobiomu i wszystkich warstw skóry. Skutecznie hamują starzenie, rozświetlają i odmładzają. Przeznaczone dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Oprócz specjalnej formulacji, szczególną innowacją jest stosowanie tych kosmetyków na wilgotną skórę. Zwiększa to skuteczność działania i wydajność. Firma Green Cosmetics pragnie wykorzystać szanse, jakie daje przynależność do Lokalnej Organizacji Turystycznej Kraina Lessowych Wąwozów i certyfikat Polskiej Marki Turystycznej. Nasze kosmetyki są nowym lokalnym produktem. Dzięki współpracy i certyfikatowi mamy nadzieję na lepszą promocję i szersze dotarcie do klienta, co m. in. już się stało np. dzięki udziałowi w szkoleniach dt. „Krainy Zdrowia”. A to dopiero początek naszej współpracy.

Sieciowy produkt turystyczny „Krainę Zdrowia” oferuje też formy turystyki aktywnej na każdą porę roku: spacery, jazdę na rowerze, jazdę konno, jazdę na nartach, snowboardzie, nordic-walking, narty biegowe po wielokilometrowych trasach wytyczonych pośród kojącej natury „Krainy Lessowych Wąwozów”. Dobroczynnie działa też tu wyjątkowy mikroklimat szczególnie na osoby z nadciśnieniem. W „Krainie Zdrowia” można zatroszczyć się o siebie i zyskać harmonię ciała i umysłu.

– Sednem tego produktu jest oferta zdrowotna, tj. uzdrowiskowa, SPA & wellness oraz medyczna – wyjaśnia Pani Małgorzata Wilk-Grzywna. – Wiele znakomitych obiektów z ofertą prozdrowotną łączy siły i tworzy atrakcyjne i konkurencyjne pakiety dla wszystkich zainteresowanych leczeniem oraz poprawą zdrowia i urody. Ten produkt turystyczny ma wszelkie warunki, by odnieść sukces komercyjny. Przemawiają za tym takie aspekty jak m. in.: mocny wizerunek Nałęczowa, unikalne walory otaczającej go „Krainy Lessowych Wąwozów”, aktualne sprzyjające trendy prozdrowotne w społeczeństwie.

Trwają ostatnie prace koncepcyjne nad nazwami pakietów, hasłami promocyjnymi, sposobami pozycjonowania całokształtu produktu oraz podmiotów do niego należących i ich promocji. Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów” z myślą o miłośnikach turystyki prozdrowotnej szykuje nową ofertę turystyczną na 2023 rok.

(0 głosów)