Napisane przez  red
16
Sty
2007

Kronika strażacka

 • 11. 12. 2006.
  Straż Pożarna została wezwana na ulicę Wiercieńskiego, by pomóc policji w wydobyciu zwłok z rzeki. (W akcji brało udział 4 strażaków).

 • 13.12.2006.
  W miejscowości Piotrowice kierowca wiozący buraki nie zauważył, że burta w samochodzie otworzyła się, co było powodem wysypania się buraków na ulicę. Sytuacja ta stwarzała zagrożenie dla innych kierowców, dlatego też na miejsce zostali wezwani strażacy, by usunąć z jezdni leżące buraki. (7 strażaków brało udział w akcji).

 • 22. 12. 2006.
  na ulicy Bochotnica doszło do wypadku drogowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu zaworu zbiorników z gazem oraz uprzątnięciu jezdni. (W akcji brało udział 9 strażaków).

 • 01.01.2007.
  Złe warunki atmosferyczne, jakie panowały w tym dniu były przyczyną wypadku drogowego na ulicy Kolejowej. Kierowca na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg, co spowodowało wywrócenie samochodu na dach. Straż pomogła policji w wydobyciu samochodu z pobocza. (W akcji brało udział 6 strażaków).

 • 04. 01. 2007.
  Na ul. Pałuby Straż usunęła z jezdni drzewo, które pod wpływem silnych wiatrów przewróciło się na ulicę.(W akcji brało udział 7 strażaków).

 • 05. 01. 2007.
  Na ulicy Kol. Bochotnica doszło do groźnego wypadku drogowego. Na miejsce zdarzenia jako pierwsi przybyli strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy przed lekarskiej poszkodowanemu kierowcy. W akcji został użyty sprzęt do ratownictwa technicznego do uwolnienia poszkodowanego kierowcy z samochodu. (W akcji brało udział 13 strażaków).
(0 głosów)