Napisane przez  pw
14
Gru
2001

Przejazdy pociągiem turystycznym "Nadwiślanin"

Pociąg turystyczny "Nadwiślanin" po kilkumiesięcznej przerwie znów regularnie wyrusza ze Stacji Kolei Wąskotorowej w Nałęczowie. Dla podróżnych przygotowano 202 miejsca w trzech wagonach turystycznych, dwóch w stylu retro, doskonałych na ciepłe dni oraz dobrze zaopatrzony wagon barowy.


Pasażerowie z okien pociągu, poruszającego się tempem spacerowym (20 km/h), mogą podziwiać strzelistą więżę wąwolnickiego kościoła na wzgórzu i posłuchać legend związanych z miejscem kultu Matki Bożej Kębelskiej, historii powstania, dziś już ponad stuletniej, Kolejki Wąskotorowej.
Wśród malowniczych wzniesień i dolin wije się wąski tor z Nałęczowa przez Wąwolnicę, Niezabitów, Wymysłów do Karczmisk. Mijane krajobrazy Wyżyny Lubelskiej nie są monotonne, dzięki niezwykle urozmaiconej rzeźbie terenu. Przy sprzyjającej pogodzie można nawet dostrzec zarys Gór Świętokrzyskich (z wzniesienia w okolicach Wymysłowa). Dodatkową atrakcją, szczególnie dla dzieci, jest możliwość podpatrywania w naturalnym środowisku bażantów, kuropatw, zajęcy żerujących w pobliżu torowiska.
Niesamowitych wrażeń i widoków dostarcza ta półtoragodzinna podróż. Organizatorzy zaplanowali także odpoczynek na leśnej polanie nieopodal Polanówki. Można zrelaksować się, upiec przy ognisku kiełbaski lub skosztować regionalnej potrawy pierogów z bobem...
Po pikniku w drogę powrotną. Znów miłe, ponad godzinne kołysanie w wagonikach, ciągniętych przez czerwoną lokomotywę spalinową. Aż żal wysiadać i kończyć tę sentymentalną podróż...

Nałęczowska Kolej Wąskotorowa oferuje przejazdy specjalnym lub rozkładowym pociągiem turystycznym "Nadwiślanin" na trasie Nałęczów - Wąwolnica - Karczmiska - Opole - Poniatowa - Wilków.
Specjalny pociąg turystyczny uruchamiany jest na życzenie klienta we wszystkie dni tygodnia i o każdej porze dnia i nocy, na dowolnej trasie.
Pociąg jest zradiofonizowany, w składzie ciągnionym przez lokomotywę spalinową znajdują się 3 wagony osobowe, 1 wagon bufetowy i dwa wagony w stylu retro.

Na życzenie organizatora wycieczki jest możliwość zatrzymania pociągu w dowolnym miejscu szlaku - by zrobić pamiątkowe zdjęcie, zwiedzić ciekawe miejsce czy pobawić się przy ognisku na polanie (pieczenie kiełbasek, gry, zabawy, konkursy...).

W Karczmiskach można zwiedzić teren stacji, oraz izbę pamięci kolei wąskotorowej.

Pociąg jest również doskonałym miejscem do zorganizowania wszelkiego rodzaju narad i konferencji oraz imprez okolicznościowych.

Firma prowadząca wagon bufetowy na życzenie przygotowuje wspaniałe pikniki dla dorosłych z pełną obsługą gastronomiczną.

BILETY (w cenie ognisko)

tam i z powrotem: normalny 20zł, ulgowy 10zł
tam: normalny 10zł, ulgowy 5 zł

Bilet ulgowy przysługuje dzieciom, uczniom oraz studentom do 26 roku życia oraz posiadaczom karty EURO-26.

OFEROWANE SĄ PRZEJAZDY NA TRASIE:

Nałęczów - Wąwolnica
Nałęczów - Opole lub Poniatowa
Karczmiska - Opole lub Poniatowa
Karczmiska - Polanówka
Karczmiska - Wąwolnica
Karczmiska - Nałęczów
      8 km
34 km
10 km
5 km
16 km
24 km

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA:

Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych
Nałęczowska Kolej Dojazdowa

24-310 Karczmiska
tel./fax (081) 828-70-18
tel. kom. 0-506-346-639
(0 głosów)