Wydrukuj tę stronę
Napisane przez  MW
23
Kwi
2012

Studenci - licealistom

W ramach IX edycji programu Express Your Knowledge organizowanego (w lutym i marcu) przez AIESEC m.in. w nałęczowskich liceach, wolontariusze - praktykanci, pochodzący z różnych stron świata poprowadzili warsztaty w języku angielskim.

Projekt ma na celu dostarczenie uczniom nowych umiejętności językowych, zachęcenie ich do podejmowania działań związanych z rozwojem osobowości i dialogiem międzykulturowym.

Prowadzone warsztaty są formą kreatywnej i twórczej nauki, sprzyjającej poszerzaniu horyzontów, wiedzy o świecie oraz krzewieniu wrażliwości kulturowej wśród uczniów. Projekt organizowany jest przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Stowarzyszenie obecne jest w ponad 100 krajach świata i umożliwia młodym ludziom zdobycie wiedzy i umiejętności, dzięki którym będą mogli aktywnie działać na rzecz naszego regionu.

- Wizyta studentów z zagranicy na zajęciach w mojej szkole w ramach projektu AIESEC była nie tylko świetną okazją do przetestowania swoich umiejętności z zakresu języka angielskiego, była to również możliwość zdobycia wiedzy na temat różnych krajów, ich kultur, zwyczajów, sztuki, kultury oraz języka - mówi Paulina z ZS nr 1 im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie.

- Współpraca z AIESEC jest doskonałym sposobem na przezwyciężanie własnej nieśmiałości, przełamywanie barier w kontaktach z innymi ludźmi oraz podnoszenie umiejętności językowych. Wszyscy, którzy brali udział w zajęciach ze studentami, wypowiadali się bardzo dobrze o tych warsztatach, dowiedzieli się bardzo wielu rzeczy o różnych odległych krajach, zostali zachęceni do nauki języka angielskiego oraz wyrazili chęć do przyłączenia się do AIESEC z chwilą rozpoczęcia studiów. Wszyscy mamy wiele miłych wspomnień oraz zdjęć - mówi pani Jadwiga, nauczycielka języka angielskiego z VII LO w Lublinie.

Więcej dowiecie się na naszej stronie internetowej www.lublin.aiesec.pl/evk. Zapraszamy też do odwiedzenia nas na facebooku.

autor: Michał Wójcik
(0 głosów)