Wydrukuj tę stronę
Napisane przez  AW
13
Gru
2008

Święto Szkoły w Piotrowicach

Z KRONIKI SZKOLNEJ
Dnia 12 czerwca w Szkole Podstawowej w Piotrowicach obchodziliśmy Święto Szkoły z okazji 10 lecia nadania naszej placówce imienia Adama Mickiewicza. Jubileusz to dość młody, lecz nasza szkoła ma wieloletnie i znaczące w środowisku tradycje.W uroczystości wzięli udział oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców zaproszeni goście z terenu Miasta i Gminy. Po powitaniu gości, wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu Dyrektorka Szkoły p. Iwona Góra dokonała prezentacji multimedialnej, która traktowała o bogatej historii i teraźniejszości naszej placówki, sukcesach i osiągnięciach zarówno dydaktycznych, artystycznych jak i sportowych.
Nie zabrakło ciepłych słów i podziękowań pod adresem sponsorów - przyjaciół naszej szkoły, którzy wspierali nas i zaspokajali wiele potrzeb uczniów. Żałujemy tylko, że nie wszyscy znaleźli czas, aby osobiście odebrać wyrazy wdzięczności.


Jak przystało na okoliczność uczniowie nawiązali do dokonań wielkiego patrona, prezentując parafrazę II cz. "Dziadów" p.t. "Rozrachunki uczniowskie, czyli szkolne "Dziady" Mickiewiczowskie".Były więc czary i czarownice, złe i dobre duchy oraz antyczny chór uczniów. Było i "straszno" i "śmieszno", i tradycyjnie, i współcześnie. Oprócz zdolności aktorskich na zakończenie uczniowie zaprezentowali umiejętności wokalne w mini koncercie z dedykacjami dla przybyłych gości. Największy aplauz wzbudziła utalentowana solistka, zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień, uczennica kl. VI Aleksandra Cieślik.

Miłym akcentem uroczystości były ciepłe i życzliwe słowa pod adresem naszej szkoły od przybyłych gości: Pana Burmistrza Andrzeja Ćwieka, który mile zaskoczył zebranych piękną recytacją fragmentów "Pana Tadeusza", Dyrektorów Szkół Podstawowych z Nałęczowa, Drzewc i Sadurek, Dyrektora ZOPO Stanisława Olszewskiego, Dyrektor NOK - p. Jadwigi Sawy - Bednarczyk oraz Kierownika MOPS - p. Anny Wójcik.
"Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza,
Że gościnna i wszystkich w gościnę zaprasza."

Arleta Wysocka
(0 głosów)