Wydrukuj tę stronę
Napisane przez  Anna Szczęsna
20
Maj
2014

Podróż w nową dekadę

„Podróż marzeń” rozpoczęła nową dekadę konkursu „Świat w oczach najmłodszych” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie. Konkurs, który od 2007 r. swym patronatem objął Burmistrz Nałęczowa, pan Andrzej Ćwiek, cieszy się niesłabnącą popularnością.

W ubiegłym, jubileuszowym roku liczba nadesłanych prac przekroczyła 2 tysiące. W bieżącym roku napłynęło ich jeszcze więcej, tj. 2623 prace plastyczne autorów w wieku od 3 do 10 lat z 233 placówek oświatowych, w tym ze 133 szkół podstawowych, 65 przedszkoli, 35 ośrodków kultury, a także 8 zgłoszeń indywidualnych. Autorami prac są dzieci z całej Polski oraz z Niemiec i Ukrainy.

Jury konkursowe w składzie (niezmiennym od pierwszej edycji): Adam Panek, Piotr Kmieć, Zbigniew Strzyżyński, w dniu 22 lutego br miało nie lada trudne zadanie, by spośród tak dużej liczby prac wybrać jedną do nagrody specjalnej, 20 do pozostałych nagród i 23 prace do wyróżnień. Ponadto jurorzy zakwalifikowali 80 prac na wystawę, którą będzie można obejrzeć podczas planowanej na koniec kwietnia uroczystości podsumowania konkursu i wręczenia nagród. Rozpoczynając kolejną dekadę w historii konkursu nie sposób zapomnieć o miłej niespodziance, jaką jego organizatorom na podsumowanie pierwszego dziesięciolecia sprawił pan Iwan Gawryluk, dyrektor Szkoły Artystycznej w Łucku, która od lat bierze udział w konkursie.

Z okazji jubileuszu, staraniem dyrektora I. Gawryluka, w dniu 30 listopada 2013r. miało miejsce uroczyste otwarcie okolicznościowej wystawy, na którą złożyło się 40 prac uczestników wszystkich 10 edycji konkursu. Uroczystość miała miejsce w samym sercu Łucka, w nowo otwartej Galerii Miejskiej „Łuck”. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz miejskich, Konsulatu Generalnego RP w Łucku z konsulem Krzysztofem Sawickim na czele, organizatorów konkursu i licznie zgromadzonej publiczności. W naszej pamięci na długo z ogromną wdzięcznością pozostaną te niezwykle miłe chwile spędzone wśród ukraińskich przyjaciół, którzy, podobnie jak my, są oczarowani dziecięcą twórczością plastyczną i wizją świata widzianego oczami najmłodszych.

(0 głosów)