Wydrukuj tę stronę
Napisane przez  Agnieszka Rozpędowska
20
Maj
2014

Rodzinnie w "Kolorowych kredkach"

13 marca 2014 r. nasze przedszkole odwiedził tajemniczy Przyjaciel Natury – Kubuś. Zaczęło się dość nietypowo… W różnych kącikach sali poukładane były smakołyki pełne witamin, kosze uginające się pod ciężarem pysznych owoców i warzyw, zrobione z nich zimowe przetwory, sałatka z marchewki, a w miseczkach pokrojone jabłuszka, pomarańcze i inne składniki do samodzielnego wykonania zdrowego soku.

Do wspólnej nauki i zabawy zaprosiła wychowawczyni maluchów, dzięki czemu rodzice mieli możliwość poznania specyfiki pracy w przedszkolu oraz przyjrzenia się z bliska różnym formom aktywności swoich pociech na poszczególnych zajęciach.

Hasło przewodnie zajęć brzmiało: „Jedz pięć porcji warzyw, owoców lub soku” realizujące założenia projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Wszyscy obecni od samego początku byli bardzo zaangażowani i doskonale się bawili integrując się z całą grupą. Podczas zajęć dzieci rozpoznawały owoce i warzywa za pomocą zmysłu wzroku, dotyku i smaku. Dokonywały analizy i syntezy sylabowej wyrazu, pracowały w grupach – klasyfikowały według wielkości, kolorów, przeliczały, określały których jest więcej, których mniej, jak również poznawały ich wartości odżywcze.
Rozśpiewany pan Adam nauczył wszystkich piosenki pt. „Smaczne warzywa” i pokazał jak robić „ciach, ciach, ciach”, żeby przy robieniu surówki nie stracić palca. Każdy, kto pięknie zaśpiewał mógł zagrać na djembe.

Nasze najmłodsze przedszkolaczki i ich rodzice wspólnie z p. Agnieszką uczyły się wymowy niektórych nazw owoców i warzyw w języku angielskim. Jeszcze trochę, a „Małe Planety” będą mówić po angielsku lepiej niż ich nauczycielka.
Do wspólnej nauki i ja się zaangażowałam – poznałam dzieciaki z zasadą działania sokowirówki i wyciskarki do cytrusów. Każdy maluch – bez użycia magii – potrafił zamienić surową marchewkę w szklaneczkę pożywnego soku. Wcześniej przygotowane smakołyki z owoców i warzyw skusiły niejednego niejadka.

Działania te sprawiły dzieciom dużo radości, a wspólna praca z rodzicami wiele frajdy.
Dziękuję wszystkim Rodzicom i moim wychowankom za wspólnie spędzony czas, za miłe słowa i ogromne zaangażowanie.

(0 głosów)