Wydrukuj tę stronę
Napisane przez  Lidia Paluch
20
Maj
2014

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…

Znany wszystkim fragment piosenki doskonale odzwierciedla nasz nastrój, w jaki wprowadziła nas cudowna pogoda w pierwszym dniu wiosny. Całe Przedszkole już od samego rana przygotowywało się do pożegnania zimy i przywitania najpiękniejszej pory roku.

Rodzice przygotowali naszym maluchom wspaniałe przebrania i dzieci jako zwiastuny wiosny witały ją z uśmiechem na twarzy i dziecięcą radością. Zielone żabki uciekały przed długonogimi bocianami, misie budziły się z zimowego snu, motylki i ważki trzepotały kolorowymi skrzydełkami, kwiatuszki wyciągały swoje główki ku słońcu, a małe wiosenki rozpromieniały całą salę. Przed- szkolaki uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku, uczyły się nowej piosenki, szukały zwiastunów wiosny, fruwały z kwiatka na kwiatek, przeskakiwały z gniazdka na gniazdko, próbowały wiosennych nowalijek, a na koniec przygotowały wraz z paniami papierową Marzannę. Aby tradycji stało się zadość, kukła została spalona w przedszkolnym ogrodzie. Dzieciaki pożegnały Panią Zimę i przywitały Panią Wiosnę słowami:

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno,
Do ognia cię wrzucamy, bo wiosnę witamy”.

I tym właśnie sposobem od 21 marca mamy piękną, słoneczną, wiosenną pogodę, która sprzyja zabawom i spacerom na świeżym powietrzu. Korzystajmy z jej uroków.

(0 głosów)