Wydrukuj tę stronę
Napisane przez  kw
27
Maj
2005

Nałęczowska Biblioteka Najlepsza

W piątek 14 stycznia doszło do rozstrzygnięcia Konkursu na najaktywniejszą bibliotekę publiczną województwa lubelskiego. Współzawodnictwo trwało 2 lata - od stycznia 2003 roku do grudnia 2004 roku. Celem tego konkursu było doskonalenie warsztatów bibliotecznych, poprawa wystroju bibliotek rozszerzenie ich funkcji informatycznych, i ogólnie popularyzacja książki w lokalnym środowisku. Konkurs był 2 stopniowy pierwszy etap był na poziomie powiatu i drugi wojewódzki.


   Do współzawodnictwa w całym województwie przystąpiło 364 biblioteki z 16 powiatów. Po pierwszym powiatowym etapie do 2 tury z powiatu puławskiego zakwalifikowały się 2 biblioteki: w kategorii bibliotek miejskich - Biblioteka Miejska w Puławach; w kategorii bibliotek miejsko-gminnych - Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie.
 
   Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się w sumie 8 bibliotek miejskich, 5 miejsko-gminnych i 14 bibliotek gminnych. Na rozstrzygniecie konkursu zostali zaproszeni dyrektorzy bibliotek a także prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z miast i gmin w których znajdowały się najlepsze biblioteki. Każdy biblioteka która dotarła do finału dostał zestaw książek wręczony na ręce dyrektora.
   Najważniejszym momentem było przyznanie 3 pierwszych miejsc w każdej kategorii a także przyznanie wyróżnień. W sumie przyznano 15 nagród rzeczowych: komputery, drukarki, aparaty cyfrowe, kamery. Pierwsze miejsce w kategorii bibliotek miejsko-gminnych I miejsce zdobyła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie. Nagrodę wręczono na ręce Dyrektorki Wiesławy Jóźwickiej. Również Burmistrz Nałęczowa został wyróżniony. Nagrodą za zdobycie pierwszych miejsc - była kamera Sony, zestaw książek i prenumerata Kuriera
kw
  • 42_44
  • 42_45
  • 42_46
(0 głosów)