Wydrukuj tę stronę
Napisane przez  red
21
Lut
2004

Przychodnia

Nie ma nocnego ambulatorium w Nałęczowie!
   Szalejąca reforma służby zdrowia nie omija Nałęczowa. Ostatnio Dyrektor ZOZ-u puławskiego przedstawił takie warunki ZOZ-owi nałęczowskiemu - że zostały one odrzucone. W obecnej sytuacji opiekę ambulatoryjną mieszkańcom Nałęczowa od 1 stycznia 2004 zapewnia Lublin (przychodnia przy Chodźki 3). Umowę przychodnia przy Chodźki podpisała tymczasowo - więc i to może się wkrótce zmienić.

   Podstacja pogotowia w Nałęczowie udziela pomocy tylko w nagłych wypadkach, nie udziela natomiast pomocy medycznej w przypadkach nie zagrażających życiu. Pozostała w Nałęczowie karetka pogotowia - jedyna, miejmy nadzieje niezauważalna dla pacjentów zmiana to ta, że od tej pory wzywając karetkę (telefon 999) łączymy się z dyspozytorką w Puławach - i to ona wyśle do nas karetkę.
   Panie z nałęczowskiej przychodni nie zostawiły nas jednak na pastwę Narodowego Funduszu Zdrowia: w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy pełni dyżur gabinet zabiegowy (iniekcje, opatrunki itp.) w godzinach 8-10 rano i 17-19 wieczorem.
   Przychodnia jest czynna w godzinach 8-18 (w godzinach 18-8 dyżur ambulatoryjny pełni przychodnia przy ul. Chodźki 3 w Lublinie).
(0 głosów)