Wydrukuj tę stronę
Napisane przez  GOL
22
Kwi
2011

Turniej EURONałęczów

W dniach 05-06.02.2011 r. odbył się III Turniej Halowy o Puchar Burmistrza Nałęczowa chłopców rocz.'95 i młodsi. Wszystkie mecze w ramach turnieju EURONałęczów zima 2011 r. odbywały się na hali sportowej ZSz im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn, tj. STAL Poniatowa, SŁAWIN Lublin, GRANIT Bychawa, MAZOWSZE Stężyca, ZAWISZA Garbów, OPOLANIN Opole Lub., RUCH Popkowice oraz gospodarze CISY Nałęczów.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Po losowaniu, w grupie A znalazły się:
1. CISY Nałęczów;
2. SŁAWIN Lublin;
3. GRANIT Bychawa;
4. RUCH Popkowice,
zaś w grupie B:
1. MAZOWSZE Stężyca;
2. OPOLANIN Opole Lubelskie;
3. ZAWISZA Garbów;
4. STAL Poniatowa.
W grupach mecze były wyrównane i do ostatnich sekund spotkań nie było wiadomo, kto awansuje do półfinałów. Niestety jeśli chodzi o gospodarzy CISY, to po niestrzelonym golu na pustą bramkę i niewykorzystanym karnym oraz stracie bramki w ostatnich sekundach, pozbawiły się jakichkolwiek szans na awans.

Mecze w grupach trwały 2x12 min i zakończyły się poniższymi wynikami:

Grupa A:
CISY - SŁAWIN 2:1
BYCHAWA - POPKOWICE 5:2
CISY - BYCHAWA 2:2
SŁAWIN- POPKOWICE 2:1
CISY - POPKOWICE 2:3
SŁAWIN - BYCHAWA 2:0

Grupa B:
STĘŻYCA - OPOLANIN 1:7
GARBÓW - PONIATOWA 2:5
STĘŻYCA - GARBÓW 3:3
OPOLANIN - PONIATOWA 1:4
STĘŻYCA - PONIATOWA 0:4
OPOLANIN - GARBÓW 10:2

Do półfinału zakwalifikowali się z grupy A: SŁAWIN Lublin, GRANIT Bychawa i z grupy B: STAL Poniatowa, OPOLANIN Opole Lub.

Po kolejnych meczach zostały wyłonione pary do walki o miejsca (mecze trwające 2 x15min):
7 MIEJSCE: STĘŻYCA - POPKOWICE 5:1
5 MIEJSCE: CISY - GARBÓW 4:3
3 MIEJSCE: OPOLANIN - BYCHAWA 4:4 (k. 2:3)
1 MIEJSCE: SŁAWIN - PONIATOWA 0:7
– W drugim dniu turnieju chłopaki zdobyli to, co mogli najwyżej. Szkoda pierwszego dnia i straconej szansy, bo finał był w zasięgu ręki. Należy podkreślić, że ze SŁAWIN-em, który zdobył drugie miejsce w turnieju, wygraliśmy w grupie. Czuliśmy, że możemy powalczyć o pierwsze miejsce Ale... czasami piłka nożna jest bezlitosna – mówi Anna Jędrzejewska, trenerka CISÓW i współorganizatorka Turnieju. – Najważniejsze, że chłopaki zdobyli kolejne doświadczenia, a Nałęczów był 2-dniowym ośrodkiem dla blisko 100 młodych zawodników. Dziękuję chłopakom za włożony wysiłek, w szczególności Kamilowi P., który ostatni mecz grał z gorączką. Dziękuje wszystkim sponsorom za wniesiony wkład i pomoc. Dzięki lokalnemu wsparciu Turniej udał się na całego i wszyscy uczestnicy czują zadowolenie, o czym świadczą wpisy na stronie http://cisyjunior.futbolowo.pl/

Internauci piszą.

"Dzięki za dobrą imprezę sportową, a co ważniejsze udaną musi ktoś być lepszy i gorszy :) Wielkie dzięki :) Pozdro :D"
"Niezły turniej i będę go miło wspominać do zobaczenia wiosną :) (granit)"

Turniej EURONałęczów zima 2011r. jest początkiem do dalszych inicjatyw w kierunku rozwoju piłki nożnej młodzieży w Nałęczowie. Turniej został objęty honorowym patronatem Burmistrza Nałęczowa i jest nawiązaniem do zbliżających się Mistrzostw Europy w 2012, w których Nałęczów wraz z Puławami i Kazimierzem Dln. może pełnić rolę ośrodka dla jednej z kadr narodowych. Turniej zostanie powtórzony wiosną, tym razem na ORLIKU, będzie to EURONałęczów wiosna 2011r. - dodaje Joanna Paprocka, nauczycielka WF i współorganizatorka Turnieju. – Główną nagrodą dla zwycięzcy z dwóch turniejów będzie 10-dniowy pobyt drużyny w Nałęczowie (podczas trwania EURO 2012) współfinansowany przez ZSz im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie. Dodatkowo ZSz od przyszłego semestru planuje stworzyć klasę sportową w LO. Uważam, że takie działania będą motorem napędzającym rozwój aktywny w Nałęczowie.

Nagrody dla najlepszych drużyn oraz indywidualne dla najlepszego bramkarza i króla strzelców TURNIEJU o Puchar Burmistrza Nałęczowa EURONałęczów zima 2011 r. zostały wręczone przez burmistrza Nałęczowa. Niestety gospodarzom nie przypadła żadna nagroda, na otarcie łez pozostaje świadomość, że rywale z grupy zajęli 2 i 3 miejsce. Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia: Gminy Nałęczów, Z. Sz. im. Z. Chmielewskiego, LKS CISY Nałęczów, Piekarni Zubrzyckich, Uzdrowiska Nałęczów, Nałęczowskiego Ośrodka Kultury, Banku Spółdzielczego w Nałęczowie, Lubelskiego Związku Piłki Nożnej oraz przyjaciół (p. Renaty, p. Janka). DZIĘKUJEMY BARDZO MOCNO!

Reasumując, klika statystyk W 12 meczach, w czasie 528 min padło 122 bramek, tj. średnio 10 bramek na mecz, co 2 min bramkarz wyciągał piłkę z siatki. Hala przyjęła ponad 120 osób. Internat gościł blisko 70 osób.
Poza tym poniesione straty :)
- 2 pary zniszczonych butów
- rozerwana nowiutka piłka halowa
- szereg odcisków, otarć i siniaków
- klika dodatkowych siwych włosów u trenerów
- poniedziałkowo-wtorkowe zakwasy zawodników:)
Powyższe dane świadczą o zaangażowaniu zawodników i dobrej zabawie na zawodach. Już dzisiaj zapraszamy na TURNIEJ EURONałęczów wiosna 2011 r. Wszelkie nowości i informację znajdą się na stronie http://cisyjunior.futbolowo.pl/.

autor: GOL
(0 głosów)