Wydrukuj tę stronę
Napisane przez  BW
17
Maj
2007

Wiekowe przedszkole

ZAPROSILI NAS Na jubileusz stulecia nałęczowskiego Przedszkola im. A. Żeromskiego. Wszystko zaczęło się 17 lipca 1907 roku w budynku "Ochronki", wybudowanej dzięki staraniom Stefana Żeromskiego.
   Przedszkole im. Adama Żeromskiego świętuje w tym roku 100- lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe zostały zainaugurowanie już 23 marca br. otwarciem wystawy fotograficznej. Kilkadziesiąt czarno-białych i kolorowych fotografii dokumentuje życie przedszkola w ciągu tych dziesiątek lat.


   Na kameralny wernisaż zostały zaproszone emerytowane nauczycielki i pracownice przedszkola, które z nostalgią wspominały dawne dzieje "Ochronki", ze wzruszeniem odnajdywały siebie na fotografiach sprzed 20., 30. lat.
   Była to okazja do słów podziękowań, gratulacji, które przyjmowała dyr Jolanta Barszcz-Skowronek w imieniu wszystkich pracownic przedszkola, od zaproszonych gości z placówek oświatowych, kulturalnych z Nałęczowa, lokalnych władz i sympatyków przedszkola.
   Po podróży w przeszłość tę dawną i mniej odległą goście obejrzeli siedzibę przedszkola, a potem przy specjałach kuchni przedszkolnej rozmawiali niejednokrotnie o własnych przedszkolnych wspomnieniach. Może warto poszukać siebie na czarno-białych , a może już kolorowych fotografiach, tworzących niezwykłą kronikę ludzi, zdarzeń. Polecamy tę wyprawę do kraju lat dziecinnych. Wystawa prezentowana jest jeszcze w holu przedszkola.

   "Piknik razem z Mamą, razem z Tatą" już 2 czerwca w ogrodzie przy Przedszkolu im. Adama Żeromskiego. Na wszystkie dzieciaki - nie tylko przedszkolaki - i ich rodziców, opiekunów znów czeka mnóstwo atrakcji (wstęp wolny)
   Natomiast 3 czerwca zaplanowano spacer śladami ludzi związanych z Przedszkolem (godz.10.00 Spacer po Nałęczowie- złożenie kwiatów na grobach Oktawii Żeromskiej, byłych pracowników przedszkola na cmentarzu nałęczowskim oraz na grobie Adama Żeromskiego- Patrona Przedszkola) oraz uroczystości jubileuszowe w Pałacu Małachowskich (wstęp za zaproszeniem).

BW
(0 głosów)