13
Lip
2008

IV etap Skandia MTB Maraton zaliczony

Tegoroczne zawody Maraton XC oraz Skandia MTB Maraton rozgrywane były 31.05-01.06 w Nałęczowie. W pierwszym dniu zawodów startowali wyłącznie licencjonowani zawodnicy. Ale i tu również Bankowe Towarzystwo Rowerowe w Nałęczowie miało swój wkład poprzez wyznaczanie trasy w Lesie Zakładowym, po której ścigali się zawodnicy. Maksymalnie sportowcy musieli pokonać 45 km (10 okrążeń) po lesie. Trasa była naprawdę ciężka. Nasi "rowerowi" Panowie mówią, że nie schodząc z roweru dają radę maksymalnie przejechać 3 okrążenia!

O ile w elicie mężczyzn nie było zaskoczenia i jak zawsze wygrał Marek Galiński (zwany "Diabłem"), o tyle w elicie kobiet były niespodzianki. Liderki tych zawodów utytuło­wana Maja Włoszczowska i Anna Szafraniec nie startowały. Zwyciężyła Sylwia Kapusta.
W niedzielę spotkaliśmy się ok. 10.00 przed Bankiem Spółdzielczym. Start Maratonu o godzinie 11.00, ale wcześniej przybraliśmy nasze żółto - zielone "barwy wojenne" Na dystans Medio (63 km) pojechali: Ziemowit Gil, Ryszard Bednarczyk, Leszek Aftyka, Adam Goliszek zresztą już nie po raz pierwszy w tym roku. Do tej pory wzięli udział już w 3 edycjach Maratonu (w Chodzieży, Warszawie i Bielawie), więc IV edycja w Nałęczowie nie była dla nich niczym strasznym, co widać po pozycjach, jakie zajęli!

Na dystans Mini (34 km) w barwach naszego Towarzystwa pojechało 20 zawodników , w tym najmłodsi Kuba Lipnicki (11 lat) i Przemek Pietrzniak (11 lat) oraz najstarszy - Janusz Góra -prezes Bankowego Towarzystwa Rowerowego. Trasa maratonu, w porównaniu z poprzednimi edycjami w Chodzieży, Warszawie i Bielawie, podobno była łatwa, a na dodatek przebiegała po malowniczym krajobrazie okolic Nałęczowa, Wąwolnicy i Kazimierza.
Łącznie w zawodach na dystansach Medio i Mini wzięło udział ponad 600 zawodników Wyniki, jakie osiągnęliśmy, jak na amatorów, są dla nas satysfakcjonujące. Jeden z członków BTR - Leszek Aftyka, za szczególne osiągnięcia został wyróżniony, stanął na podium, a rękę uścisnął mu sam mistrz Czesław Lang. Nie sposób nie wspomnieć również o Ga-brysi Aftyce, Dominice i Agatce Bednarczyk, Patryku Pietrzniaku, którzy dzielnie walczyli o zwycięstwo w zawodach rowerowych dla najmłodszych, jeżdżąc po mokrej błotnistej łące w Miasteczku Rowerowym.
Emocje sportowe były wielkie, a zabawa wspaniała. Ćwiczymy kondycję i czekamy na zawody w przyszłym roku.

(BTR)

Wyniki zawodników BRT w maratonie (imię i nazwisko/ miejsce na mecie/miejsce w swojej kategorii wiekowej /czas):