Sty
2008

13. Bieg Sylwestrowy Sao Paulo - Nałęczów

Marzec na podium
Sylwestrowe bieganie to w Nałęczowie już tradycja. W tym roku na starcie stanęło 87 zawodników, zabrakło biegaczy zza wschodniej granicy, którzy odczuli utrudnienia związane ze strefą Schengen. Za to startował wreszcie w biegu sylwestrowym jego pomysłodawca - Stanisław Marzec.

Trasę 6500 m pokonał w 21,25 minut i zajął drugie miejsce. Szybszy był tylko Adam Matuła z Bydgoszczy (21,12). Trzeci na metę dobiegł Przemysław Dąbkowski ze Śniadowa (21,26). Wśród pań najszybciej tę trasę pokonała Małgorzata Żółkiewska z Łuszczowa w 28 minut. Sześćdziesięcioletnia weteranka biegów Wiera Stasiewicz z Hajnówki pokonała trasę w 39,14. Pozazdrościć kondycji i werwy! Zaś na dystansie kilometra (jedno okrążenie) wśród kobiet najszybsza była młoda zawodniczka Gabriela Gołębiowska z Wąwolnicy i wśród mężczyzn najszybciej pobiegł Artur Blaszkiewicz z Warszawy. W kategorii przebierańców tryumfował Maciej Dąbrowski z Płocka.

Tegoroczną imprezę przygotowali wspólnie: Nałęczowski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Nałęczów, UKL Agro Natura, MKS "Start" Lublin. Głównym sponsorem imprezy była "Cisowianka" - Nałęczów Zdrój Sp. z o.o.
Pozostali to: Bank Spółdzielczy w Nałęczowie, Ośrodek Chirurgii Oka prof. Zbigniewa Zagórskiego, CSW Energetyk w Nałęczowie, Nałęczowskie Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji, Piekarnia K. i M. Zubrzyccy, Bank PKO SA Oddział w Nałęczowie ul. Lipowa 3, Madejowa Chata, Parkingi Nałęczowskie Jerzy Marek Wywiórka, Sanatorium ZZP Gospodarki Komunalnej w Nałęczowie, Sanatorium Uzdrowiskowe Dla Rolników w Nałęczowie.

Organizatorzy i sponsorzy stanęli na wysokości zadania, brawa! Docenili to uczestnicy:
"(...) Do organizacji tego rodzaju biegów potrzebni są ludzie pełni zapału twórczego - napisał Zbigniew Paszkowski ze Stalowej Woli w liście skierowanym do organizatorów 13. Biegu Sylwestrowego.
- Jestem pełen uznania za trud i wkład pracy ludziom Nałęczowa, którzy za cenę wypoczynku z okazji Nowego Roku organizują tę imprezę".

Zwycięzcy, poza pamiątkowymi medalami i koszulkami, otrzymali atrakcyjne nagrody od sponsorów imprezy, m.in. tygodniowy pobyt w sanatorium ZZP Gospodarki komunalnej i weekend w CWS Energetyk. Skromne wejściówki do "Atrium", ufundowane przez "Gazetę Nałęczowską", trafiły do najlepszego biegacza z gminy Nałęczów - Stanisława Marca oraz najmłodszego uczestnika biegu z terenu naszej gminy Mirosława Pecuły.