Lis
2004

Na wiosnę o podium?

"Cisy"- drużyna kobiet
   Zmiana na ławce trenerskiej nie zaszkodziła pierwszoligowej drużynie piłkarek. Pracy trenerskiej z drużyną pań podjął się Zbigniew Bartnik. Ów były piłkarz Motoru, działacz piłkarski, trener od lat działający w Lubelskim Związku Piłki Nożnej i członek zarządu LZPN z wielkim powodzeniem rozpoczął pracę w Nałęczowie. Pod wodzą nowego trenera futbolistki nałęczowskich Cisów kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Poprowadzony od niedawna przez Zbigniewa Bartnika zespół odniósł trzy zwycięstwa z rzędu.

Szczególnie cenna jest wygrana w wyjazdowym meczu z Ateną Poznań. Gol strzelony "do szatni" przez Sylwię Dzidę pozwolił na spokojną grę w drugiej połowie, a podwyższenie wyniku na 2:0 przez Annę Szyrnowską potwierdziło wyższość nałęczowskich piłkarek.
   W kolejnym spotkaniu nałęczowianki zmierzyły się Golem Częstochowa. Mimo, że Częstochowianki zajmowały przed tym meczem przedostatnią lokatę w tabeli to nie były łatwymi przeciwniczkami. Choć już w trzynastej minucie jak zwykle niezawodna Sylwia Dzida skierowała piłkę do bramki przeciwniczek, to na pięć minut przed końcem pierwszej odsłony meczu zawodniczki spod Jasnej Góry bramką zdobyły wyrównującego gola z rzutu karnego. Druga połowa przebiegała jednak pod dyktando naszych pań. I tak po raz drugi na listę strzelców wpisała się Dzida, a wynik meczu na 3:1 ustaliła kapitalnym strzałem Anna Osowska.
   W następnej kolejce Cisom przyszło się zmierzyć z beniaminkiem z warszawskiej Pragi. W stolicy piłkarki z Nałęczowa bez problemów pokonały trzy do zera przeciwniczki z Warszawy. Dwie bramki w tym meczu strzeliła Anna Szyrnowska, zaś trzecią zdobyła oczywiście Sylwia Dzida.

W ostatniej rundzie rozgrywek nasze panie miały się zmierzyć z TKKF Checz Gdynia, jednak zawodniczki tej drużyn nie pojawiły się w naszym mieście, zatem arbiter odgwizdał zwycięstwo Nałęczowianek walkowerem.
   13 listopada, panie rozegrały zaległe spotkanie z mistrzyniami kraju z wrocławskiego AZS. Niestety uległy broniącym tytułu wrocławiankom aż 5:0, na usprawiedliwienie Nałęczowianek wypada zauważyć, iż broniące tytułu zawodniczki AZS w przeciągu całej rundy jesiennej straciły jedynie trzy bramki, nie oddając rywalkom ani jednego punktu. Czwarta lokata po pierwszej rundzie pozwala na spokojną pracę przed drugą częścią sezonu i na optymistyczne spojrzenie w przyszłość. Zatem trzymajmy kciuki za nasze zawodniczki, bowiem stoi przed nimi szansa zajęcia miejsca na podium, a byłby to niewątpliwe duży sukces nie tylko dla Nałęczowa, ale też dla całej kobiecej piłki w regionie. Piłkarska wiosna zapowiada się niezmiernie interesująco.