18
Paź
2007

Zawody balonowe - zamiast fotoreportażu....

W II Międzynarodowych Zawodach Balonowych o Puchar SPA Nałęczów o randze mistrzostw Polski wygrał Zbigniew Jagodzik z Aeroklubu Leszczyńskiego, który triumfował również w ubiegłym roku.

Drugie miejsce zajął Bartosz Nowakowski z Aeroklubu Włocławek, trzeci był Gintautas Mockaitis z Litwy. Ewa Prawicka(15.) z silnego Aeroklubu Leszczyńskiego, która poszła w ślady swego ojca również pilota balonów Stanisława Prawickiego (4. miejsce), była lepsza od drugiej pilotki Beaty Chomy (28.).

Balon SPA sterowany przez Jerzego Czerniawskiego uplasował się na 11 pozycji, zadrugi balon z Aeroklubu Lubelskiego "Ryki" pilotowany przez Jerzego Pyzę doleciał na 19 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Gratulujemy !

Dobrze, że zawodom balonowym towarzyszyły liczne imprezy, koncerty, pokazy, wystawy, przynajmniej nie nudzili się podczas oczekiwania na starty, bo pogoda była w tym roku kapryśna.