Dział: Sport

VacansOleil GP MTB

3. edycja VacansOleil Grand Prix MTB w tym sezonie, która odbyła się w Nałęczowie 4 lipca, była ostatnią przed wakacyjną przerwą.

Zawodnicy ścigali się przy pięknej, słonecznej pogodzie w sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Tym razem pierwsi swoje wyścigi rozegrali zawodnicy elite kobiet i mężczyzn a także panowie poniżej 23 roku życia. Program dnia został zmieniony po to, aby zawodnicy wylatujący w niedzielę do Hajfy (Izrael) na mistrzostwa Europy MTB, mogli zdążyć na samolot.

Dział: Sport

Skandia Maraton Langteam 2010

Tegorocznie ściganie w ramach Skandia Maraton Lang team rozpoczęło się w Chodzieży, potem były zmagania w Bielawie, Białowieży, Olsztynie, wreszcie 3 lipca w Nałęczowie (w innym terminie z powodu powodzi w pobliskim Wilkowie).

Dział: Inne

Uwaga! Konkurs!

Redakcja Gazety Nałęczowskiej oraz organizatorzy Skandia Maraton LangTeam zapraszają wszystkich Czytelników do wzięcia udziału w konkursie.

Dział: Inne

Żeromski przyjedzie

Od 10 do 12 września br. w Nałęczowie zaplanowane są imprezy upamiętniające 120. rocznicę pierwszego przyjazdu Stefana Żeromskiego do kurortu.

Dział: Inne

Rusza miejskie targowisko

Na 15 sierpnia br. Urząd Miasta zaplanował otwarcie targowiska miejskiego przy ul. Poniatowskiego.

Dział: Inne

Nałęczowska aleja gwiazd

Tegoroczna edycja zawodów MTB była okazją do uhonorowania kolejnych gwiazd kolarstwa pamiątkowymi tabliczkami.

Dział: Władze

Daj się spisać

Przypominamy, że podczas Powszechnego Spisu Rolnego 2010 od 1 września do 31 października rachmistrze będą zbierać informacje według stanu na 30 czerwca 2010 r. o godz. 24.00.

Warto więc zapamiętać lub zapisać poniższe informacje o swoim gospodarstwie rolnym:

Dział: Wędkowanie

Wakacje z wędką

Po raz siódmy Zarząd Koła "Pstrąg" Nałęczów zorganizował (25.06. br.) wakacyjne zawody wędkarskie "Wakacje 2010", nie tylko dla dzieci i młodzieży zrzeszonej w PZW.

Dział: Inne

Najwyższa jakość wychodzi na zdrowie

Do grona nałęczowskich instytucji, utytułowanych certyfikatem jakości ISO 9001:2009, dołączył w tym roku "Luxmed-Uzdrowisko Nałęczów", placówka działająca od 1999 r. na rynku medycznym kurortu.

Prezes zarządu Norbert Tomaszewski nie kryje satysfakcji z tego osiągnięcia.

Dział: Inne

Przyjemne z pożytecznym

Wakacje, lato... Laba, "nicnierobienie", ale dla wielu z nas to nadal czas wytężonej pracy, zarówno fizycznej, jak i umysłowej.

Czasem krótki urlop, wyjazd i choć na chwilę zapomnienie o codziennych obowiązkach. Jednak nie trzeba daleko wyjeżdżać, by zrelaksować się i zażywać dobroczynnego działania nadmorskiego klimatu - jest w Nałęczowie Jaskinia Solna w Hotelu Przepióreczka. W wolne dni można skorzystać z dobroczynnego działania mikroklimatu jaskini solnej. Leżąc na wygodnym leżaku, otulając się miękkim kocem, słuchać kojącej muzyki w półmroku i oddychać powietrzem nasyconym minerałami.