Dział: Inne

Koala

miś do słuchania
   Zespół Koala, znany już Nałęczowianom z wcześniejszych występów pod nazwą Floppy nagrał ostatnio demo składające się z trzech utworów. Artyści, pochodzący z różnych środowisk, dali w roku 2002 kilka koncertów:
Dział: Szkoły

Młodzi i przedsiębiorczy

Czy młodzi ludzie potrafią mądrze gospodarować i być odpowiedzialnymi za powierzone im mienie, a w dodatku uzyskiwać znaczące zyski? To pytanie nasuwa się na myśl niejednemu dorosłemu. Wątpliwości te mogą rozwiać uczniowie klas ekonomicznych przy Zespole Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie, którzy odbywają praktyki zawodowe w Spółdzielni Uczniowskiej w tejże szkole.
Dział: Szkoły

Otwarcie sali komputerowej początkiem realizacji projektu "Internet w szkołach"

Dnia 09 grudnia 2002r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni komputerowej typu "Furbie" w Zespole Szkół im. Z.Chmielewskiego. Wyposażenie sali w nowoczesny sprzęt informatyczny było możliwe dzięki projektowi prezydenta RP pt. "Internet w szkołach."
Dział: Szkoły

Profilaktyki ciąg dalszy

Podobnie jak w latach ubiegłych w internacie Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego odbyły się zajęcia alternatywne.
Dział: Ogólna

Historia Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie - szkoły w "WĄWOZACH"

Szkoła "w wąwozach" ma bardzo bogatą historię i tradycję. Powstała w 1929 roku jako Państwowa Szkoła Spółdzielczości Rolniczej w Nałęczowie inicjatywy działacza spółdzielczego Zygmunta Chmielewskiego. Mieściła się ona w byłym budynku Muzeum Spółdzielczości zaprojektowanym w tzw. Stylu nadwiślańskim przez architekta Stanisława Witkiewicza. Powstanie szkoły w Nałęczowie zapoczątkowało rozwój szkolnictwa spółdzielczego w Polsce.
Dział: Inne

Uboższy sylwester

Najwyraźniej recesja tym razem nie ominęła Nałęczowa. Po raz pierwszy od "niepamiętnych czasów" nie odbył się bal sylwestrowy w Pałacu Małachowskich.

O minionym spotkaniu - z perspektywy czasu

Oby Polska nie została płatnikiem netto po wejściu do Unii Europejskiej. Ochronić naszą ziemię ustawą ograniczającą jej zbyt swobodny obrót. Umożliwić konkurencyjność naszej produkcji rolnej, zwiększając sumę dopłat bezpośrednich. Zmodyfikować procedurę programu SAPARD tak, by pieniądze napływały do inwestora nie po wykonaniu inwestycji, ale w trakcie jej realizacji. Aby decydenci w Unii Europejskiej brali pod uwagę opóźnienia gospodarcze Polski, wynikłe przez lata izolacji od Zachodniej Europy. Tymi stwierdzeniami - apelami podsumować można spotkanie przedstawicieli naszego, lokalnego środowiska politycznego z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Sekretarzem Stanu - Czesławem Siekierskim. Gościł on w Nałęczowie na zaproszenie Burmistrza Wojciecha Wójcika oraz dyrekcji ODR w Końskowoli- Andrzeja Ryla, Eugeniusza Polaka. Spotkanie to odbyło się 18.10.2002 r. i wzbogacało repertuar wydarzeń przedwyborczych.
Dział: Inne

Scena daje odwagę

Koło teatralne w Nałęczowskim Ośrodku Kultury
   Koło teatralne w Nałęczowskim Ośrodku Kultury funkcjonuje od września 2001 roku. Jestem jego członkiem od samego początku. Oprócz zintegrowania uczniów ze wszystkich liceów w naszym mieście, nasze koło pozwala nam odkryć siebie poprzez wcielanie się w role bohaterów sztuk.
Dział: Sport

Trochę podsumowania

Runda zakończona, więc naszym czytelnikom należy się trochę podsumowania.
Dział: Sport

Ambitni juniorzy drużyny piłkarskiej klubu "Cisy"

10 listopada 2002 r. w Poniatowej juniorzy z klubu "Cisy" rozegrali ostatni mecz rundy jesiennej z drużyną "Stali". Mecz zakończył się zwycięstwem "Cisów" 2:0. Bramki strzelili: Plewiński i Goleniak.