TVP Lublin
23 Sie 2017
Dział: Szkoły

Projekt "Teatr Pamięci"

Ma zachować pamięć o ludziach z dworu i wsi Bronice pod Nałęczowem i wydarzeniach, które się tam rozgrywały w czasach I wojny światowej i międzywojnia. Rozpoczął się projekt "Teatr Pamięci". To między innymi spektakle i warsztaty.
TVP Lublin
10 Lut 2017
Dział: Szkoły

Międzynarodowe klasy w nałęczowskim Zespole Szkół

Międzynarodowe klasy dla obcokrajowców i Polaków chce utworzyć dyrektor Zespołu Szkół w Nałęczowie. Program nauczania mają opracować polskie i ukraińskie uniwersytety - rozmowy trwają. Zespół Szkół w Nałęczowie, gdzie uczą się młodzi Ukraińcy odwiedził dzisiaj konsul generalny Ukrainy.
13 Gru 2008
Dział: Szkoły

Trzymaj formę razem z nami!

W Gimnazjum w Piotrowicach 24 października miał miejsce festyn ekologiczny pt. "Trzymaj Formę". W konkurencjach brały udział: Szkoła Podstawowa w Drzewcach, Szkoła Podstawowa w Piotrowicach, klasa I "a" i "b" z Gimnazjum w Piotrowicach.
13 Gru 2008
Dział: Szkoły

Zrealizowane marzenia

Przejeżdżający obok budynku szkoły w Piotrowicach z niedowierzaniem patrzą na pięknie ogrodzone boisko z równą, zieloną murawą. Wyrosło jak grzyb po deszczu- tak się zdaje tym niewtajemniczonym, bo jeszcze przed wakacjami była w tym miejscu zwyczajna naturalna nawierzchnia. Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z zachwytem w oczach patrzą na plastikową trawę: ,,To jest to, czego…
13 Gru 2008
Dział: Szkoły

Święto Szkoły w Piotrowicach

Z KRONIKI SZKOLNEJ Dnia 12 czerwca w Szkole Podstawowej w Piotrowicach obchodziliśmy Święto Szkoły z okazji 10 lecia nadania naszej placówce imienia Adama Mickiewicza. Jubileusz to dość młody, lecz nasza szkoła ma wieloletnie i znaczące w środowisku tradycje.
13 Gru 2008
Dział: Szkoły

Pierwszaki ślubowały

DRZEWCE Od września do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. E. Szelburg-Zarembiny chodzą: Paulina Sobczak, Amanda Numrych, Monika Miazek, Bartosz Żeleźniak, Natalia Kałdonek, Sandra Rojek, Łucja Maruszak, Agnieszka Siwiec, Wiktoria Pawłocik, Dominik Bryła, Jakub Ścibior, Kacper Nastaj. Ich wychowawcą jest mgr Ewa Sobieszek. Uroczystość ślubowania miała miejsce 13.10.2008.
13 Lip 2008
Dział: Szkoły

Nasze asy

Najlepsi uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich
13 Lip 2008
Dział: Szkoły

Pitagoras na wesoło

6 czerwca 2008 r. w Gimnazjum w Sadurkach odbył się międzygminny konkurs matematyczny pod patronatem Burmistrza
12 Maj 2008
Dział: Szkoły

Awansowali do finału

Patryk Popek z SP w Palikijach, Weronika Pawłocik z SP w Drzewcach, Agnieszka Zielińska z Gimnazjum ZS w Wojciechowie oraz Sebastian Rak z SP w Rąblowie zwyciężyli w międzygminnych eliminacjach XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (08.05.2008) i w nagrodę zakwalifikowali się do finału konkursu w Lublinie.