Stefan Butryn
13 Sty 2018
Dział: Ludzie

Zmarł pan Stefan Butryn

6 stycznia 2018 zmarł pan Stefan Butryn... Znał go w Nałęczowie chyba każdy... Kustosz Muzeum Stefana Żeromskiego, współtwórca Muzeum Bolesława Prusa, nestor nałęczowskich przewodników i regionalistów... Od 1994 r. współpracował z "Gazetą Nałęczowską"...
TVP Lublin
15 Lut 2017
Dział: Ludzie

Domowe muzeum zegarów

To jedna z największych w Polsce kolekcji zabytkowych zegarów. Jej właścicielem jest Wiesław Trumiński z Nałęczowa. Zegary od ponad 40 lat gromadzi w swoim domu. W zbiorach ma bezcenne eksponaty z XVIII wieku, nierzadko jedyne na świecie egzemplarze, o których mogą pomarzyć nawet muzea. Zresztą muzea i rezydencje wypożyczają zegary od pana Wiesława.
29 Gru 2011
Dział: Ludzie

Stanisław Strzyżyński

Dorobek artystyczny Stanisława Strzyżyńskiego jest imponujący. Brał udział w ponad 250 wystawach, w tym w ponad 100 ogólnopolskich i międzynarodowych, zorganizował 16. wystaw indywidualnych.
29 Gru 2011
Dział: Ludzie

Piotr Kmieć

Urodzony w 1949 roku w Zamościu. Uprawia twórczość intermedialną, związaną jednak nie z nowoczesną technologią, lecz z łączeniem narzędzi typowych dla tradycyjnych dyscyplin, jak malarstwo, rysunek, rzeźba, a zarazem można mówić o wykorzystaniu przezeń techniki kolażu, ambalażu, asamblażu, co daje niejednokrotnie efekty zbliżone do aranżacji przestrzeni czy wręcz instalacji. Jest miłośnikiem muzyki, która inspirowała część…
29 Gru 2011
Dział: Ludzie

Piotr Kanarek

Z wykształcenia jestem grafikiem (dyplom Wydziału Grafiki w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie), należę od 1997 r. do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Przygodę ilustratora rozpoczynałem, wykonując zamówienia m.in. dla: Elle, Playboya, Reader`s Digest, Pulsu Biznesu i in.
29 Gru 2008
Dział: Ludzie

Piotr Olejnicki "Olej"

Piotr Olejnicki "Olej" urodził się 13 stycznia 1967 r. w Nałęczowie, gdzie ukończył szkołę podstawową i uczęszczał do Liceum Sztuk Plastycznych. Ciężka choroba pozbawiła go możliwości dalszego kształcenia.
13 Gru 2008
Dział: Ludzie

Żyję pełnią tu i teraz

Nałęczowska bohema Pochodzi z Radomia, ale gdy skończył PLSP w Nałęczowie, pozostał już tu. "Dziwną" fryzurą i niebanalnym strojem wyróżnia się z tłumu - Arkadiusz R. Bednarczyk - malarz młodego pokolenia, którego obrazy można zobaczyć m.in. w sklepie "Ćajniczek" w Nałęczowie i w galeriach "Bibelot" oraz "Czerwone wino" w Kazimierzu Dolnym. I oczywiście na pocztówkach…
13 Gru 2008
Dział: Ludzie

Marta Głos

Od dwóch lat jest nie tylko nauczycielką nauczania początkowego w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Piotrowicach, ale pełni też funkcję przewodniczącej Rady Miejskiej w Nałęczowie. To jej druga kadencja w radzie miasta. Zielone oprawki okularów, niebanalny strój i uśmiech - znaki rozpoznawcze Marty Głos.
12 Maj 2008
Dział: Ludzie

Pani Jaśminowa

Izabella Nowotny
11 Kwi 2008
Dział: Ludzie

Jan Denko

Zawsze w biegu, otoczony zasłuchanymi kuracjuszami i turystami, przemierza urokliwe zakątki Nałęczowa, Kazimierza Dolnego, Puław, Lublina, Kozłówki, stały gość w Czarnolesie. Wysoki, przystojny, uśmiecha się pod wąsem i spogląda zawadiacko spod ronda kapelusza. Z dobrą dykcją, aktorskim głosem, mistrz gawędy - Jan Denko, jak sam przyznaje od niemal 30 lat - przewodnik z przypadku.